Saç Dökülmesine Karşı

Saç Dökülmesine Karşı

Saç dökülmesi saçın köklerinde meydana gelen bir takım zayıflamalar neticesi saç tellerinin giderek artan bir şekilde azalmasıdır. Bazı durumlarda bir hastalık olarak karışımıza çıkan sorun özellikle erkekler öznelinde meydana gelmekte, kadınlarda daha az görülmektedir. Yüzyıllardır erkeklerin mustarip olduğu saç dökülmesine karşı birçok doğal çözüm üretilmiştir. Bitki maskeleri bunların başında gelmektedir. Ancak son yıllarda tıbbi çözümler de oldukça revaçtadır.

Saç Dökülmesine Karşı Alınabilecek Doğal Tedbirler

 

  • Hint leylağı: Su ve Hint leylağı karışımını kaynatıp oluşan su ile haftada bir duş alırsanız saç dökülmesine karşı iyi bir çözüm üretmiş olursunuz.
  • Soğan ve sarımsak kokusu sebebiyle çok tercih edilmese de saç dökülmesine karşı en etkili yöntemlerdendir. Soğanı sıkıp suyunu çıkararak, sarımsağı ise zeytinyağı ile karıştırarak saçınıza uygulayabilirsiniz.
  • Yumurta da içinde barındırdığı etken maddeler itibari ile saç dökülmesine karşı etkili bir yöntemdir.
  • Yine ülkemizde de yaygın olarak kullanılmakta olan kına iyi bir saç maskesi özelliği de taşımaktadır.
  • Günümüzün mucize bitkilerinden olan aloeveranın yağı da saç derisine nüfuz ederek saç dökülmesine karşı etkili bir macun olarak kullanılabilmektedir.
  • Asya kaynaklı bir meyve olan Hindistan cevizinin sütü de etkili bir saç besleyici krem özelliği göstermektedir.
  • Elma sirkesi de içeriği ile hem iyi bir temizleyici ve canlandırıcı hem de saç köklerini besleyicidir.

Saç Dökülmesine Karşı Uygulanabilecek Tıbbi Yöntemler Nelerdir?

Demir açısından zengin gıdalar tüketmek saç dökülmesini durduracağından B12 vitamin takviyesi ve folik asit alımı saç dökülmesine karşı uygulanabilecek etkin bir yöntemdir. Yine çinko içeren ilaçlar ile çinko ve silis takviyesi almak dökülmeleri azaltacaktır.

Gelişen tıp farklı yöntemlerle saç dökülmesine karşı alternatif çözümler sunmaktadır. Saç bakım serum ve spreyleri bu kimyevi çözümlerden birkaçıdır. Değişik kozmetik firmalar ve ilaç sanayii tarafından her geçen gün çeşitleri artan bu serumlar ile saç dökülmesine karşı dur diyebilirsiniz. Çeşitli bitkilerin özlerinin ileri laboratuvarlarda üretilen çeşitli formüller vasıtasıyla bir serum haline getirilmesinden ibaret olan bu tedavi yönteminde amaç saçın doğal yapısını korumak ve ölen hücreleri canlandırarak saçı tekrar eski haline döndürmektir.  Kakao yağı, aloevera yağı gibi bitkilerden elde edilen bu serumlar genellikle haftada iki veya üç kez kullanılarak üç ay sürecek bir tedavi yöntemidir. Saça masaj yaparak uygulanmakta daha sonra ılık suyla durulanmaktadır.

Saç dökülmesine karşı uygulanan yöntemlerden biri de saç bakım kremleridir. Genellikle keratin etken maddesi içeren bu kremler ile saç gücünü ve canlılığını muhafaza eder, dökülme geciktirilir. Ancak son yılların en popüler çözüm önerisi saç ekimidir. Tıp merkezlerinde uygulanabilen yöntem ile saçın dökülen ön kısmına genellikle sağlam olan, kafanın arka tarafından ve ensedenalınan kuvvetli hücreler ekilir. Üç ay sonra çıkmaya başlayan saçlar bir sene sonra doğal görünümünü kazanır. Ancak kalp hastaları ile karaciğer hastaları saç dökülmesine karşı etkili olan bu yöntemde sıkıntı yaşayabilir.

Saç dökülmesine karşı kullanabileceğiniz en faydalı şampuanlardan biri de Acvit Siyah Şampuan dır. Polifenoller sayesinde saç dökülmesine karşı etkisi  yanında saç tellerinin kalınlaşması, beyazlaşmanın gecikmesi ve her türlü deri rahatsızlıkların iyileşmesinde sizlere yardımcı olacak bir şampuandır.

orta2

butonn

Kısa süreli fırsatlarımızı kaçırmayın !

Sipariş Vermek İçin Aşağıdaki Formu Eksiksiz Doldurun

Adınız ve Soyadınız (gerekli)

Telefon (gerekli)

E-Posta Adresiniz

Sipariş Adediniz
 1 Kutu 69 TL 2 Kutu 119 TL 3 Kutu 169 TL

Adresiniz (gerekli)

Satış Sözleşmesi

0 cevaplar

Cevapla

Yorum bırakmak ister misiniz ?
Yorum bırakmaktan çekinmeyin !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir