Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi

ortaa

Saç dökülmesi, bazı durumlarda bir deri veya saç hastalığı olarak karşımıza çıkarken genellikle genetik faktörlü meydana gelen saçların kırılganlaşması ve incelmesi sorunudur. Bilim adamları her insanın günlük olarak belli miktarda saçının döküldüğünü, bunun da gayet normal olduğunu belirtmektedir. Günlük 90 ila 100 civarında saç teli dökülmesinin saç dökülmesi sayılamayacağını belirten uzmanların bunun daha çok saçların yenilenmesi olarak tanımlanması gerektiği konusunda görüş birliği vardır. Saç dökülmesi bu sayının giderek artması sonucu ortaya çıkmaktadır.

Saç dökülmesi sadece fizyolojik etkisi olan bedeni bir olay olmadığı gibi psikolojik açıdan da bireyler üzerinde olumsuz birtakım etkiler doğuran bir saç sorunudur. Bir süre sonra saç dökülmesi kişilerde özgüven eksikliği, bedeni ile barışık olmama durumu gibi bazı sosyal güvensizlikler ortaya çıkarabilir.

Saç Dökülmesi Neden Saçlarımız Dökülür?

 

  • Saç dökülmesi sorununun en büyük sebeplerinden biri kansızlık hastalığıdır. Aslında bir alyuvar yıkımı ve yetersiz alyuvar üretimi hastalığı olan anemi demir eksikliği ortaya çıkarır. Bunun neticesinde vücutta B12 ve folik asit eksikliği meydana gelir ki bu vitaminler doğal takviyelerle tolere edilememektedir. Mutlaka bir vitamin takviyesi yapılmalıdır ki bunun sonucunda saçlar tekrar canlansın ve saç dökülmesi kesilsin.
  • Hamilelik de saç dökülmesi konusunda vücudu yoran bir süreç iken dökülme sorunu yaşayan anne adayları doğum sonrası tekrar gür saçlarına kavuşur.
  • Son yıllarda artan bilinçsiz ilaç kullanımı da saç dökülmesi sorunu yaşatabilmektedir. Özellikle etken maddesi deri hastalıklarını tetikleyen ilaçların kullanımını azaltmak gerekir.
  • Bir hormon hastalığı olan troid hastalıkları da dökülmeyi artırmakta, tedavi edilmezse kelliğe davetiye çıkarmaktadır.
  • Kemoterapi diye adlandırılan kanser tedavi yönteminde ağır kimyasallar kullanıldığı için saçlar dökülmekte ancak tedavi bitimi ile saçlar tekrar eski formunu yakalayabilmektedir.
  • Çağın hastalığı olarak adlandırılan stres ve psikolojik bozukluklar da saç dökülmesini tetiklemektedir. Özellikle kalabalık şehir hayatı, gürültülü ortamlar, yoğun mesai saatleri stresi ve dökülmeyi artıran etkenlerdir.
  • Kulak çınlaması veya literatürdeki adıyla tinnus saç kökleri üzerindeki olumsuz etkisiyle saçların direncini azaltmakta ve bir süre sonra dökülmeyi tetiklemektedir.

Saç Dökülmesi Önlemek İçin Uygulanabilecek Yöntemler

Saç dökülmesi için son yıllarda gelişen tıp ile kök hücre nakli gibi çözümler yoluyla saçı dökülen erkekler bu soruna çözüm bulabilmektedir. Ancak tıbbi tedavinin yanı sıra evde uygulayabileceğiniz ucuz çözümler ile de saç dökülmesiyle başa çıkabilirsiniz.

Zeytinyağı, tarçın, bal, yumurta ve badem yağından oluşan bir karışım ile saç dökülmesi sorununuza dur diyebilirsiniz. Bu maddelerden oluşan karışımı saç derinize uygulayın. 20 dakika sonra saçınızı kimyasal içermeyen siyah şampuan ile yıkayın. İki günde bir tekrarlayın. Saçlarınızın kısa zamanda tekrar kuvvetlendiğine ve dökülmenin azaldığına şahit olacaksınız.

Eğer saçınız dökülüyor ve kepekleniyor ise çemen tohumundan oluşan bir karışım tam size göre. Çemen tohumlarını yumuşaması için fasulye gibi bir gece önceden ılık suda bekletin. Ezerek merhem kıvamına getirdiğiniz macunu saçınıza yedirin. Saç dökülmesi sorununuz azalacaktır.

Bu yöntemler beni uğraştıracak diyorsanız en kolay yöntem Acvit Bioro Siyah Şampuan kullanmanız. Ph oranı 7.5 olan bioro siyah şampuan saç dökülmesi yanında, çeşitli deri rahatsızlıklarından kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

ortaa

butonn

Kısa süreli fırsatlarımızı kaçırmayın !

Sipariş Vermek İçin Aşağıdaki Formu Eksiksiz Doldurun

Adınız ve Soyadınız (gerekli)

Telefon (gerekli)

E-Posta Adresiniz

Sipariş Adediniz
 1 Kutu 69 TL 2 Kutu 119 TL 3 Kutu 169 TL

Adresiniz (gerekli)

Satış Sözleşmesi

0 cevaplar

Cevapla

Yorum bırakmak ister misiniz ?
Yorum bırakmaktan çekinmeyin !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir