Saç Bakımı

Saç Bakımı

ortaa

Saç bakımı ile ilgili bilmediğiniz kalmasın. Kadınların güzellik uğruna saatlerini harcadığı saç insanın baş bölgesindeki kıl topluluğunun genel adıdır. Saçlar yaşanan bölgeye, ırka, cinsiyete ve genetik hormonsal özelliklere bağlı olarak yüzlerce değişik şekilde olabilir. Slav ırklarındaki saç rengi ve yapısı ile Afrika kökenlilerdeki kıvırcık ve sert saç yapısının farklılık sebebi budur. Saçların değişik renklerini veren yapıya pigment denir.

İyi Bir Saç Bakımı İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

İyi bir saç bakımı için evvela saç tipinizi iyi tanımanız gerekmektedir. Saçlar tip kategorisine göre değişik yapı özellikleri göstereceğinden saç bakımı saç tipine göre yapılmalıdır. Kuru saçlar için nemlendirme ön plandayken yağlı saçlar için daha kuru bir bakım gerekebilmektedir. Şampuan seçimi de yine saç tipine göre yapılmalıdır. Eğer kuru bir saçınız varsa nemlendiricili şampuanları tercih ederek elektriklenmeyi önlemek için ılık suyla yıkamayı tercih etmelisiniz.

Saçları yıkama şekli de saç bakımı nda önemli bir yer tutmaktadır. Daha sert yıkandığında kirlerin iyi arınacağını düşünmek tamamen yanlıştır ve bir saç bakımı hatasıdır. Saçlar her zaman masaj yaparak yıkanmalıdır. Saç yıkama esnasında şampuan ve saç kremi ardışık kullanılmalı, aynı anda saça boca edilmemelidir. Yine halk arasındaki saç bakımı hatalarından biri sürekli yıkanan saçların daha iyi görüneceği ve çabuk uzayacağıdır. Sık yıkanan saçta kırıklar artar ve saç kötü bir görünüme sahip olur. Saçı kuruturken de aşırı zorlama ve bastırma saç kırıklarına sebep olacağından tavsiye edilen saç bakımı saçı hafif bir temas ile kurulamaktır.

Güneş kemikler için besleyici özellik gösterirken saçlar için tam tersi bir etkiye sahiptir. Zira sürekli güneş ışığına maruz kalan saçlar parlaklığını kaybeder ve zamanla saç derisi zayıflar. Aynı şekilde saça uygulanan saç sabitleyiciler de saça zarar verir. Özellikle temizliğe dikkat edilmezse jöle gibi maddeler saç bakımı konusunda çeşitli sorunlar çıkarır. Saç toplamak da bayanların vazgeçemediği bir saç stilidir ancak dikkatli olunmaz ise saçlara ciddi zarar verilebilir. Saçları çok sıkı bir şekilde toplamak saçların direncini azaltır ve parlaklığını kaybetmesine yol açar.

Saç Bakımı Doğal Olarak Nasıl Yapılabilir?

Saç bakımı, kozmetik ürünler, tıbbi destek ve kimyevi maddeler vasıtasıyla yapılabilir. Ancak siz de evde kendi hazırlayacağınız doğal karışımlar vasıtasıyla iyi bir saç bakımı uzmanı olabilirsiniz. Hazırlayacağınız doğal maskeler ile saçınıza canlılık kazandırabilirsiniz. Kuru saçlarla başınız dertte ise yumurtadan hazırlayacağınız maske ile bu sorunu çözebilirsiniz. Saçın uzunluk durumuna göre bir veya iki yumurtayı çırparak deriye kadar saçınıza yedirerek sürün. Yaklaşık yarım saat sonra saçlarınızı duruladığınızda saçınızın daha canlı olduğunu göreceksiniz.

Doğal saç bakımı yöntemlerinden birisi de bal ile yapılan maskedir. Sert ve kuru saçlar için uygulanabilecek bu maske ile saçlarınız yumuşayacak ve güzel bir görünü kazanacaktır. Aynı şekilde saçı nemlendirip canlandırmak ve daha parlak bir görünüm kazandırmak için en ideal saç bakımı metodu çeşitli yağları kullanmaktır. Özellikle badem yağı en önemli doğal saç bakımı yöntemlerindendir.

Saç bakımı için en pratik çözümlerden biri de Acvit Bioro Siyah Şampuan. Bioro Siyah Şampuan hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

ortaa

butonn

Kısa süreli fırsatlarımızı kaçırmayın !

Sipariş Vermek İçin Aşağıdaki Formu Eksiksiz Doldurun

Adınız ve Soyadınız (gerekli)

Telefon (gerekli)

E-Posta Adresiniz

Sipariş Adediniz
 1 Kutu 69 TL 2 Kutu 119 TL 3 Kutu 169 TL

Adresiniz (gerekli)

Satış Sözleşmesi

0 cevaplar

Cevapla

Yorum bırakmak ister misiniz ?
Yorum bırakmaktan çekinmeyin !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir